خانه / فردی / چگونه هدف گذارى کنیم؟
چگونه هدف گذاری کنیم؟

چگونه هدف گذارى کنیم؟

پیدا کردن هدف در زندگى یکى از مهم ترین اصول موفقیت است. باید به دنبال هدفى باشیم که زمانى که به آن اندیشه مى کنیم، شور و اشتیاقى براى رسیدن به آن پیدا کنیم.

در ادامه با ویکی روان همراه باشید.

هدف نباید خارج از توانایى هایى که داریم، باشد. باید روشن و واضح باشد. هدف باید مکتوب شود چرا که هنگامى که به آنها نگاه میکنیم، باعث مى شوند تمرکز بیشتر و بهترى به آنها داشته باشیم. مکتوب کردن هدف ها از ویژگی های افراد موفق در راه کسب موفقیت است.

زمانیکه اهداف خود را مکتوب مى نمایید، به زمان حال بنویسید به طورى که آنها رسیده اید. تصویر سازى مثبت از آینده داشته باشید تا حدى باشد که به هدف خود رسیده اید. (توجه داشته باشید که از تصویر سازى به گونه اى استفاده نمایید که شما را از انجام کارهایى که براى رسیدن به اهدافتان انجام مى دهید باز ندارد.) از راهکارهای ساده و موثر در راه موفقیت استفاده کنید.

با جزئیات اهدافى را که مى خواهید به آن برسید، را بنویسید.

اگر راه موفقیت را شروع کرده اید و پس از مدتى انگیزه هاى خود را از دست داده اید ، ناامید نشوید. براى خود انگیزه هاى کوچک ایجاد کنید. براى مثال اگر کار مدّ نظرتان را در امروز انجام دادید، در آخر روز خود را میهمان یک فنجان قهوه و یا هرچیزى که دوست مى دارید، میل کنید.

اما اگر کارى را که باید انجام میدادید را ندادید ، خود را تنبیه کنید و آن چیزى که به خود وعده داده اید میل کنید و یا کارى انجام دهید را نکنید.

براى رسیدن به موفقیت باید تلاش هاى پى در پى کنید و گام هایى هرچند کوچک اما مصمم و قدرتمند بر دارید.

به حرف هاى بیهوده ى دیگران بى اهمیت باشید. اگر کسانى هستند که شما را از انجام ادامه ى کارتان باز مى دارند ، بى تفاوت باشید به تلاش خود ادامه دهید تا زمانى که موفق شوید.

مشاوره روانشناسی رایگان از ویکی روان

درباره سیده عسل لاجوردی

سیده عسل لاجوردی، نویسنده ی مقالات مشاور خانواده

این و هم چک کنید

برنامه‌ریزی کردن

چگونه با برنامه‌ریزی کردن به قول و قرار خود متعد بمانیم؟

برنامه‌ریزی کردن یکی از دغدغه‌های مهم بسیاری از ما در آغاز سال است. اول هر …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *