اخبار
خانه / خانواده / روابط زناشویی / چگونه می‌‌توانم جلوی خیانت همسرم را بگیرم؟
چگونه می‌‌توانم جلوی خیانت همسرم را بگیرم؟

چگونه می‌‌توانم جلوی خیانت همسرم را بگیرم؟

مردها به این دلیل به شما خیانت نمی‌کنند که دیگر دوستتان ندارند. آنها اغلب به این دلیل خیانت می‌کنند که به دنبال تنوع بیشتر در زندگی جنسی‌شان هستند. برخی ادعا می‌کنند که از رابطه جنسی با همسرشان دلزده شده‌اند. یا این که می‌خواهند همسرشان آنها را ستایش کند. گاهی آنها می‌خواهند آزادی‌شان حین رابطه جنسی را ابراز کنند. بیشتر مردها از اینکه دائما باعث احساس ناکامی آنها شوید، خسته شده‌اند. آنها به دنبال همسری هستند که آنها را محور زندگی‌شان قرار دهند؛ آنها می‌خواهند شما الویت خودتان نباشید.

با ویکی روان همراه باشید.

گاهی اوقات خیانت همسر به این دلیل اتفاق می‌‌افتد که شما و همسرتان به زبان عشق متفاوتی صحبت می‌کنید. برخی مردها نیز می‌گویند که یک سائق بیولوژیکی برای تولید مثل آنها را وادار می‌کند برای بقای نسل انسان حتی‌ المقدور با زن‌های بیشتری باشند.

تفاوت زیادی نمی‌کند دلیلی که مردها اقامه می‌کنند چه باشد، همه مردها نیازی درونی یا ذاتی به این دارند که همسرشان به آنها احترام بگذارد و قدردان آنها باشد. این که مرد احساس کند به طریقی همسرش را ناامید کرده است برای او ناراحت کننده‌ ترین چیز است.

مرد می‌خواهد “قهرمان زندگی زن” باشد.

در زیر ۱۰ روش به شما پیشنهاد می‌شود که می‌‌تواند مانع از این می‌شود که همسرتان به شما خیانت کند.

  1. گاهی اوقات شما پیش‌قدم شوید. مردها رابطه جنسی را با “خواستنی بودن” یکی می‌دانند؛ با ابراز عشق‌تان به طریق فیزیکی به مردتان کمک کنید تا واقعاً احساس کند خواستنی است. از اشتباهات زنان در روابط زناشویی جلوگیری کنید.
  2. از تجربیات جدید استقبال کنید. همه انسانها همواره دوست دارند که احساس راحتی کنند، و ترس از”نا-آشنا” ممکن است باعث شود نتوانید از تجربیات جنسی گوناگون استقبال کنید. به مردتان اجازه دهید که روش‌های جدیدی را با شما امتحان کند. اگر شما این کار را نکنید، مسلما کسانی خواهند بود که به او این اجازه را بدهند. منظورم این نیست که با همسرتان درگیر برخی فعالیت‌های جنسی شوید که برای شما مشمئز‌ کننده است، اما توصیه من این است که به مردتان اجازه دهید روش‌های جدیدی را با شما تجربه کند تا هوای خیانت به سرش نزند.
  3. بیش از حد در خدمت او نباشید. گاهی اوقات در یک رابطه زن ممکن است بیش از حد در خدمت مردش باشد. مردها وقتی وارد رابطه با یک زن می‌شوند تصویر بسیار روشنی از اینکه یک همسر مادام‌ العمر چگونه است دارند، تصوری که ممکن است متفاوت از تصویر کسی باشد که در ابتدای آشنایی مناسب بیرون رفتن بوده است. زنها اغلب تلاش می‌کنند تبدیل به کسی شوند که همسرشان می‌خواهد، ولی با این کار خودشان را “گم” می‌کنند. یک روز مرد متوجه می‌شود که زن دقیقا تبدیل به کسی شده که او همیشه می‌خواسته اما ممکن است در آن موقع چیزی که دارند را حقیقتا نخواهند. در رابطه‌تان با همسرتان درک سالمی از خویشتن داشته باشید.
  4. بیش از حد کنترل‌گر نباشید. بیشتر زنها اغلب بدون آنکه متوجه باشند، وقتی وارد رابطه با مرد می‌شوند، سعی می‌‌کنند او را کنترل کنند تا کار آنگونه که خودشان می‌خواهند پیش برود. آنها درگیر “عادت‌های مخرب رابطه” می‌شوند که عبارتند از شکایت کردن، سرزنش کردن، مقصر جلوه دادن، انتقاد کردن، غر زدن، تهدید، تنبیه و رشوه یا پاداش دادن، همه و همه با این هدف که بتوانند طرف مقابل را کنترل کنند. به یاد داشته باشید رابطه جنسی یکی از عوامل بزرگ طلاق است.
  5. اطمینان حاصل کنید که او می‌داند چقدر قدردان او هستید. گاهی اوقات وقتی زنها به همسر مورد علاقه‌شان می‌‌رسند و با او ازدواج می‌‌کنند، درک نا‌صحیحی از احساس “امنیت” پیدا می‌کنند. به خاطر داشته باشید که همه روابط همواره یک موقعیت کاملا انتخابی و داوطلبانه هستند. هر کسی درون هر رابطه‌ای حق دارد که هر زمان که خواست رابطه را ترک کند. با وجود آمار طلاق ۵۰ درصدی، لازم است این را به خاطر داشته باشیم که حفظ یک رابطه مثبت، بسیار مهم‌تر از بدست آوردن اولیه آن است. از اضطراب های جنسی پرهیز کنید. برای آگاهی از اینکه اضطراب جنسی چیست مطالعه و تحقیق کنید.
  6. اجازه دهید شوهرتان وقتی را تنها باشد. برخی مردها به این دلیل به همسرشان خیانت می‌کنند که احساس می‌کنند درون رابطه گیر افتاده‌اند. وارد شدن به یک “رابطه فرا‌ زناشوئی” می‌تواند احساس آزادی که در رابطه‌شان با همسرشان از دست داده بودند را دوباره به دست آورند. گاهی به مردتان اجازه دهید تنها باشد (بدون شما). سعی نکنید همه وقت شوهرتان را در انحصار خود درآورید. هرگاه خواستند وقتی را با دوستان‌شان سپری کنند، یا به دنبال سرگرمی‌هایشان بروند، از آنها استقبال کنید. این استقبال باعث می‌شود که احساس نکند آزادی‌شان گرفته شده است.
  7. متوجه هیجانات‌تان باشید. چه این مساله را متوجه باشیم و چه نباشیم، ما زنها در زمینه استفاده از هیجانات‌مان در بیان حرف‌های زیاد بدون استفاده از کلام اُستاد هستیم. به راحتی خشم و عصبانیت، غم و اندوه و احساسات ناکامی‌مان را به همسرمان انتقال می‌دهیم.

برخی مردان به جای اینکه ابراز احساسات ما را به عنوان نشانه‌ای برای ضرورت انجام کار خاصی در نظر بگیرند، به دنبال همسری می‌گردند که آنها را آنگونه که شما پیش از این ستایش می‌کردید قبول داشته باشند. فراموش نکنید، مرد شما می‌خواهد مطمئن شود که می‌‌تواند همواره شما را شاد کند، نه اینکه دائما باعث احساس ناکامی شما می‌شود.

خیانت همسر

  1. به رابطه‌تان الویت دهید. وقتی مرد به همسرش خیانت می‌کند، اغلب متوجه خواهید شد که زن نیز در جای دیگر “مشغول” بوده است البته منظورم فعالیت جنسی نیست. رابطه “فرازناشوئی زن” به لحاظ اجتماعی احتمالا قدری مناسب‌تر است. رابطه فرازناشوئی یک زن در چنین موقعیتی اغلب به معنی دادن الویت به چیزی (هر چیزی) غیر از رابطه با همسرش است. این چیز می‌توان شغل، بچه‌ها، پدر یا مادر بیمار، یک موسسه خیریه، یا هر چیز دیگری باشد که باعث شود مرد از جایگاه قبلی‌اش (که الویت اصلی زن بوده است) به پایین کشیده شود.

رابطه با همسرتان را در اولویتی بالاتر از هر چیز دیگر قرار دهید. رابطه با همسر چیزی است که شما می‌خواهید برای کل عمرتان دوام آورد. چیزهای دیگر معمولا پس از مدتی کمرنگ می‌شوند، اما این رابطه همچنان پا‌برجا خواهد ماند، البته اگر با دقت مراقب آن باشید.

  1. زبان عشق همسرتان را متوجه شوید. اگر با مفهوم “زبان عشق” (love language) آشنا نیستید، حتما کتاب «گری چپمن» با عنوان «پنج زبان عشق» را بخوانید. این کتاب ظرفیت بالقوه بسیاری دارد و می‌تواند بیش از هر دوره آموزشی ازدواج و زناشوئی و بیش از هر جلسه مشاوره‌ای باعث نجات رابطه زناشوئی‌تان شود. زبان عشق همسرتان را یاد گرفته و تلاش کنید با زبان خودش با او صحبت کنید. در این صورت، متوجه خواهد شد که دوستش دارید و با شما صادق‌تر خواهد بود. با اینکار او نیز از اهمیت شما اگاه میشود و از خیانت های احتمالی جلوگیری میشود.
  2. الگوی رابطه‌ای همسرتان را کشف کنید. نمی‌دانم چگونه می‌توان این بحث انگیزه بیولوژیکی را رد کرد. برخی مردها خیلی ساده بر این باورند که در ژن آنهاست که بخواهند حتی‌المقدور با زنان بیشتری رابطه جنسی داشته باشند. اگر مرد شما اینگونه است، شما خیلی نمی‌توانید کاری برای او انجام دهید. با این حال، خوب است که در اوایل رابطه‌تان با یک مرد (قبل از ازدواج)، از پیشینه آشنائی‌های او با خانمها سر در بیاورید تا خیانت نبینید.

اگر مرد شما اینگونه است، احتمالا به این خاطر که عاشقانه دوستش دارید تغییر زیادی نخواهد کرد. بهترین روش دفاعی شما در برابر این مشکل این است که از همان ابتدا نشان دهید که “متوجه” هستید.

مخاطب این مقاله خانمها هستند. اما مردها چه کاری باید انجام دهند؟ متوجه شده‌ام که این خانمها هستند که بیشتر از آقایان درد بی‌وفائی همسر را تجربه می‌کنند؛ به همین دلیل، این مقاله را برای شما خانمها نوشته‌ام.

در پایان، می‌خواهم به شما توصیه کنم اگر از رابطه زناشوئی‌تان ناراضی هستید، سعی نکنید انگشت اتهام را به سوی همسرتان بگیرید. به آینه نگاه کنید و حقیقتا به این فکر کنید که چه چیزی باعث بروز ناراحتی در رابطه شده است.

اگر چیز متفاوتی از همسرتان می‌خواهید، لازم است این را از او درخواست کنید. اگر او آنچه را که خواسته‌اید به شما داد، خُب، این عالی است! ولی اگر نتوانست، در این صورت برای یافتن راه‌حل به درون خودتان بنگرید. مردتان را آنگونه که هست بپذیرید و خودتان را انطباق دهید تا از خیانت های آتی جلوگیری شود، به نحوی که بهتر قادر باشید رابطه‌تان را مدیریت کنید. به هر حال، اگر همسرتان دائما چیزی را در رابطه نقض می‌کند که برای شما قابل چانه‌ زنی نیست، یادتان باشد گزینه خروج “آخرین راه‌حل” است.

مترجم: سید مرتضی نظری

مشاوره روانشناسی رایگان از ویکی روان

درباره Wikiravan

ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب اطلاعات کاربردی مرتبط با رشته روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ما در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

علل خیانت خانم ها

ویدئو | علل خیانت خانم‌ها

خیانت این روزها آمار بسیاری از طلاق‌ها را به خود اختصاص داده است. متاسفانه رسانه‌های آن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *