اخبار
خانه / روانشناسی / عکس سلفی چیست؟
عکس سلفی چیست؟

عکس سلفی چیست؟

یکی از رفتارهای پرطرفدار در فضای مجازی، گرفتن عکس سلفی و به اشتراک گذاشتن لحظات زندگی شخصی با اطرافیان میباشد. این کار در سرتاسر جهان طرفداران بسیاری دارد و امروزه تبدیل به یک رفتار جهان شمول شده است.

با ویکی روان همراه باشید.

جالب است بدانیم این عمل در جهان جان بسیاری از افراد را میگیرد و عکس انداختن در شرایط خطرناک موجب مرگ و میر بسیاری از افراد میشود.

اما نکته جالب اینجاست که:

موقعیت و حالتی که افراد در جهان عکس سلفی می اندازند عموما مرتبط به شغل و حرفه آنها میباشد و معرفی شخصیت اجتماعی و حرفه ای آنهاست.

به عنوان مثال فوتبالیستها عموما در حال ورزش کردن، بازیگران سر صحنه فیلمبرداری و یا خوانندگان در استودیو از خودشان عکس سلفی میگیرند. نکته مهمتر آنکه این عکسها همراه با نوشته هایی هستند که زیر آنها درج میشوند و شرایط آن عکس را برای مخاطب توضیح میدهند.

معضل بزرگی که ما در کشورمان با آن روبرو هستیم، مساله عدم فرهنگسازی و بی اطلاعی نسبت به فرهنگ عکس سلفی است. افراد زیادی به خصوص جوانان در ایران عکس سلفی را برای هدف خاصی منتشر نمیکنند و هیچ انگیزه ای جز خودنمایی جنسی ندارند.

بسیاری از دختران ایرانی بدون اطلاع از نمادهای جنسی دنیا، عکسهای خودشان را در شرایط خاصی به نمایش میگذارند.

به عنوان مثال یکی از حالن های معروف بازیگران فیلمهای پورنو، عکس از پای لختشان میباشد که بسیاری از دختران ایرانی بدون اطلاع از واقعیت این فرهنگ، در صفحات اجتماعی از خودشان به همین سبک عکس منتشر میکنند.

به یاد داشته باشیم عکس سلفی یک رفتار هدفمند اجتماعی میباشد و هیچگاه برای رفع خستگی یا بیکاری، آنها را منتشر نکنیم.

 

مشاوره روانشناسی رایگان از ویکی روان

درباره دکتر لوح موسوی

روانشناس بین المللی، کارشناس برنامه های صدا و سیمای جمهوری اسلامی، مشاور شخصیت ها و مدیران ،برتر، نویسنده کتابهای روانشناسیتلفن دفتر مشاوره ۲۲۸۸۹۴۴۸

این و هم چک کنید

چهار کلید طلایی هوش اجتماعی

چهار کلید طلایی هوش اجتماعی

ارتباط بین انسان‌ها امروزی چیزی دور از ذهن نیست. انسان امروز بدون ارتباط با دیگران …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *