اخبار
خانه / عشق / شما به کدام زبان عشق صحبت می کنید؟
زبان

شما به کدام زبان عشق صحبت می کنید؟

جمله ای که معمولا زوج ها در مشاجرات به کار می برند این است: ما زبان همدیگر را نمی فهمیم. دلیلش این است که دوست داریم آن چه را که خودمان می خواهیم باشد نه آن چه دیگری می خواهد. مهمترین چیزها در زندگی عشق و درک متقابل است به همین دلیل تصمیم گرفتم کاوشی در آنچه کارشناسان در این رابطه گفته اند داشته باشم. یکی از کارشناسان مشاوره روابط زناشویی توضیح داده است که چگونه زبان های عشقی که برای بیان احساسمان به کار می بریم را از هم تشخیص دهیم و آن هارا یاد بگیریم. با فهم و درک صحیح زبان شخصی که دوستش داریم خوشحالی واقعی را در او ایجاد خواهیم کرد.

با ویکی روان همراه باشید

زبان کلمات تاکیدی

کلمات، شروع هر چیزی می توانند باشند. کلمات هم می توانند الهام بخش باشند و هم می توانند به قدری ناراحت کننده باشند که اشک ما را دربیاورند. کلمات وقتی برای برقراری ارتباط در روابط عاشقانه به کار برده می شوند از اهمیت بالایی برخوردار می شوند. این کلمات هیچ ارتباطی با تعریف و تمجید ندارند. آنچه که نیاز دارید برقراری رابطه لفظی با نزدیکترین افراد در زندگی، گوش دادن به حرفهای مخاطب و سهیم شدن نگرانی های خود با آن ها می باشد. اگر مخاطب یاهمسر شما هم همین زبان را در رابطه با شما به کار می برد پس خیلی راحت تر می توانید به او نشان دهید که تا چه اندازه می توانند با به کار بردن کلمات تحسین و قدردانی احساس شان را به شما ابراز کنند. شاید در ابتدای رابطه این امر دشوار به نظر آید اما خیلی زود می توانید به افکار و احساسات او و جملاتی که انتظار دارد از شما بشنود پی ببرید. هنگامی که شادی را در عمق چشمان همسرتان ببینید مطمئن باشید که این کار را به خوبی انجام داده اید.

زبان

سپری کردن اوقاتی خوش

اگر بودن در کنار همسرتان برای شما لذت بخش باشد زبانی که در ابراز عشق خود به کار می برید می تواند لحظات خوشی برای شما بوجود بیاورد. بنابراین مهم نیست کجا باشید تنها چیزی که مهم است و می تواند شعار قلب شما باشد این است که ” مهم این است که ما با هم هستیم”. حتی اگر او نتواند تمام وقتش را با شما بگذراند، تنها یک ملاقات کوتاه یا یک مکالمه تلفنی به شما احساس عاشقانه ای خواهد داد. اگر شعار همسر شما هم این باشد برای لحظه ای که شده تمام مشغله ها را کنار بگذارید و با او تماس بگیرید. در حین حرف زدن سعی کنید به او بیشتر گوش بدهید یا او را به سینما دعوت کنید. مطمئن باشید این ها تاثیر بیشتری از یک هدیه گران قیمت خواهند داشت.

پیشنهاد ما:حضور عشق در زندگی را احساس کنید

هرگز این مسئله را با حرص و طمع خود درگیر نکنید. در بیشتر موارد ماهیت هدیه اهمیت چندانی ندارد. آنچه مهم است نیت صادقانه آن می باشد. به عنوان مثال به جای تخم مرغ عسلی که هر روز صبحانه درست می کنید نیمرو در قالب قلبی درست کنید. یا وقتی به پیاده روی رفته اید یک گل وحشی به او بدهید. کسانی که از انجام دادن این کارهای کوچک اما با ارزش واقعا لذت می برند مراقبت از همسر و خوشحال کردن او برایشان امری حیاتی است.

ارائه خدمت

این نوع زبان عشق معمولا توسط والدین برای فرزندانشان به کار می رود. غذا پختن ،نظافت، کارهای خانه و… آن ها تمام عمر خود را صرف این کارها می کنند ولی آیا همه آن ها نیاز است؟ کسانی که در این کار افراط دارند موجب خشم و عدم تمایل به صحبت کردن  می شوند. اگر همسر شما از این زبان عشق استفاده می کند باید در عوض برای او کاری انجام دهید. به عنوان مثال در انجام کارهای خانه به او کمک کنید ارزش و تاثیر این کار خیلی بیشتر از کادوی تولد می تواند باشد.

تماس های فیزیکی

هر شخصی عقیده متفاوتی در این مورد دارد. برخی گرفتن دستها، برخی در آغوش گرفتن و یا لمس موها. بسیاری زوج ها هستند که زبان عشق متفاوتی دارند به عنوان مثال همسرشان تمام وقت را در آشپزخانه می گذراند تا با درست کردن غذاهای خوشمزه او را خوشحال کند در حالیکه شاید او از این کار لذتی نبرد و آنچه که می خواهد این است که در کنار یکدیگر دست در دست هم به تماشای فیلم بپردازند.

مشاوره روانشناسی رایگان از ویکی روان

درباره Panab Robot

این و هم چک کنید

ازدواج با عشق‌های یکطرفه

ازدواج با عشق‌های یکطرفه

سه،‌ چهار ماهی است که به اصرار پدر و مادرم با دختر همکار پدرم، عقد …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *