اخبار
خانه / جوانان / خوشبختی به همین راحتی
خوشبختی به همین راحتی

خوشبختی به همین راحتی

چند تا روش ساده هست که با انجام اون‌ها زندگی ما رنگ تازه‌ای به خودش می‌گیره. پس بخونید و عمل کنین.

با ویکی روان همراه باشید.

۱-  سعی کنین همیشه صبح زود از خواب بلند بشین تا بتونین طلوع آفتاب رو تماشا کنین. لحظه‌ای که نور خورشید، جایگزین تاریکی در زمین می‌شه، یکی از زیباترین لحظه‌های زندگی شماست. تماشای این لحظه رو از دست ندین.

۲- چند حرکت ساده ورزشی رو یاد بگیرین و در طول شبانه‌روز، چند نوبت به انجام اونها بپردازین. با انجام نرمش روزانه از خشک شدن عضلات و مفاصل و بروز بیماری‌های گوناگون جلوگیری کنین. وقتی یه بار امتحان کنین متوجه می‌شین که انجام این حرکات چقدر روحیه شما رو تقویت می‌کنه.

۳-  نوشیدن چند لیوان آب در طول شبانه‌روز، هم به سیستم گوارشی ما کمک می‌کنه و هم انرژی تازه‌ای رو در ما به وجود میاره تا شادابی بیشتری داشته باشیم. بر اساس تحقیقات علمی کم آبی بدن بر سوخت و ساز اون تاثیر منفی می‌گذاره. آب در تصفیه سموم بدن نیز تاثیر بسزایی داره. همیشه مقداری آب در دسترس‌تون باشه تا خودتون رو به نوشیدن آب در طول شبانه‌روز عادت بدین.

۴-  وقتی مدتی زیادی رو تو اتاق می‌گذرونین، بعد از مدتی خستگی به سراغ‌تون میاد و شما رو کلافه می‌کنه. در این‌جور مواقع از اتاق بیرون بیاین و به یه محیط سرباز برین و همین‌طور که به آسمون نگاه می‌کنین‌، از تنفس هوای آزاد لذت ببرین‌.

۵-  شنیدین می‌گن با طبیعت آشتی کنین؟! بعضی از ما واقعا با طبیعت قهریم. صبح تا شب توی آپارتمان، محل کار، خیابون و ترافیک، زندگی‌مون رو با خصوصیات جوامع صنعتی می‌گذرونیم و یه سر به طبیعت نمی‌زنیم. لذت بردن از درخت‌ها، از سبزه‌ها ، دریا و رودخونه و آسمون پاک؛ همه اینها برای سالم زندگی کردن لازمه. یه جمله می‌گم و بس‌: طبیعت رسانه ارتباط جمعی خداونده که خداوند از طریق اون با ما صحبت می‌کنه. پس به طبیعت برین و در سکوت به صدای خداوند گوش کنین تا لذت ببرین.

۶-  یاد روزای کودکی بخیر. چقدر خوش می‌گذشت. چقدر فکرمون راحت بود. چقدر می‌خندیدیم اما هنوز دیر نشده. هنوزم می‌شه لحظه‌های کودکی رو درک کرد‌. کافیه تمام ژست‌هاتون رو کنار بگذارین و مثل دوران کودکی شروع کنین به بازی کردن. اگه طرف مقابل‌تون یه بچه باشه که خیلی بهتره. هم اونو خوشحال کردین و هم خودتون رو به سادگی و راحتی نزدیک کردین. مثل کودکی بخندین و فکرتون رو از همه چیز دور کنین. اینم یه راه حله. امتحانش ضرر نداره.

۷-  توی زندگی‌تون از همه چیز لذت ببرین. حتی از سادهترین و روزمره‌ترین مسائل. به جنبه‌های زیبای کار توجه کنین. حتی وقتی که در سخت‌ترین لحظات به سر می‌برین به خدا فکر کنین که منتظر طرز انتخاب و نوع عملکرد ماست. پس تو سختی‌ها هم لذت وجود داره‌. همیشه به این فکر کنین که گذشته‌ها گذشته و آینده هم بالاخره میاد‌. پس باید به الان فکر کنم و لذت ببرم.

۸-  تا حالا به بچه‌ها محبت کردین؟ این‌قدر خوشحال می‌شن که از خوشحالی‌شون دل شما هم شاد می‌شه. هرجا یه بچه کوچولو دیدین با دست کشیدن به سرش یا دادن یه دونه شکلات خوشحالش کنین تا لذت محبت کردن رو درک کنین.

۹- ابراز احساسات رو برای خودتون تمرین کنین. وقتی به دوستا و نزدیکان‌تون می‌رسین محکم دست اونها رو فشار بدین تا احساس صمیمیت و نزدیکی بین شما رد و بدل بشه‌. اگه خیلی وقته اونها رو ندیدین، به راحتی اونها رو بغل کنین تا آرامش و مهربونی بین شما حاکم بشه. زیباترین لحظه‌ها وقتیه که انسان احساسات خودش رو بدون قید و شرط ابراز می‌کنه‌.

مشاوره روانشناسی رایگان از ویکی روان

درباره دکتر لوح موسوی

روانشناس بین المللی، کارشناس برنامه های صدا و سیمای جمهوری اسلامی، مشاور شخصیت ها و مدیران ،برتر، نویسنده کتابهای روانشناسیتلفن دفتر مشاوره ۲۲۸۸۹۴۴۸

این و هم چک کنید

خوابی که خاطره می سازد

خوابی که خاطره می‌سازد

یک تیم از محققان در پاریس طی انجام یک پژوهش جدید نشان داده‌اند که حافظه‌های …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *