خانه / عشق / اعتیاد به عشق چیست؟
اعتیاد به عشق چیست؟

اعتیاد به عشق چیست؟

از زمانهای قدیم مساله اعتیاد به مواد مخدر یکی از مباحث مهم در آسیب شناسی روانی و اجتماعی بوده است. همواره روانشناسان در پی بررسی علل مصرف مواد مخدر توسط افراد جامعه و روشهای رهایی از آن توسط معتادین بوده اند. در ادامه به موضوع داغ اعتیاد به عشق میپردازیم.

با ویکی روان همراه باشید.

مصرف مواد  مخدر و اعتیاد به آن یکی از خطرناکترین معضلات دنیای جدید شده است. در حال حاضر در جهان افراد زیادی مصرف کننده مواد مخدر شناخته می شوند. این دسته از افراد وابستگی شدیدی به مواد مصرفی دارند و بدون حضور این مواد زندگی غیرقابل تحملی خواهند داشت‌ آنها از لحاظ روانی و جسمی به مواد مخدر وابسته اند.

مساله اصلی در اعتیاد به مواد مخدر موضوع وابستگی است که اگرچه در اعتیاد به مواد مخدر نقش اساسی دارد، در موضوعات دیگر نیز مشاهده می شود. یکی از موضوعات جدیدی که اخیرا نقش وابستگی درآن بطور علمی مورد تحقیق و بررسی قرار گرفته است، وابستگی در روابط عاشقانه است که از آن با عنوان اعتیاد به عشق یاد میشود.

این نوع وابستگی یکی از شدیدترین و رایجترین وابستگی های روانی و حتی جسمانی در انسان می باشد. خانم دکتر سوزان پی بادی نظریه پرداز در حوزه عشق معتقد است که:

اعتیاد به عشق نوعی اعتیاد رایج می باشد و همانند دیگر اعتیاد ها می تواند خطرآفرین باشد. اهمیت این مساله در جوامع غربی تا حدی است که انجمن معتادان عشق گمنام را در آمریکا تاسیس کرده اند.

اعتیاد به عشق می تواند منجر به آسیبهای روانی جدی همچون افسردگی و اضطراب فراگیر شود. در موارد حادتر نیز ممکن است منجر به آسیبهای جسمانی همچون خودکشی و یا قتل بشود.

مشاوره روانشناسی رایگان از ویکی روان

درباره دکتر لوح موسوی

روانشناس بین المللی، کارشناس برنامه های صدا و سیمای جمهوری اسلامی، مشاور شخصیت ها و مدیران ،برتر، نویسنده کتابهای روانشناسیتلفن دفتر مشاوره ۲۲۸۸۹۴۴۸

این و هم چک کنید

ازدواج با عشق‌های یکطرفه

ازدواج با عشق‌های یکطرفه

سه،‌ چهار ماهی است که به اصرار پدر و مادرم با دختر همکار پدرم، عقد …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *