اخبار
اختلاف سنی و تأهل

اختلاف سنی و تأهل

سلام . مشکلی دارم که نمیتونم حلش کنم. مرد جوانی که ۱۵ سال با او اختلاف سنی دارم، از من کوچکتر است. از چند سال گذشته شدیدا بمن ابراز علاقه میکند و هربار که سعی کردم اورا از خودم دور کنم، نتوانستم … .تمام زندگیمان شده موش و گربه بازی- از او تلاش و اصرار از من انکار و فرار. در کنار اختلاف سنی مسئله اصل اینه که او متاهل است. و با اینکه به او تذکر دادم که این عین خیانت به همسر و فرزند و خانواده است ، ولی بیفایده بوده.

 به عشق و علاقه او هیچ شکی ندارم . از چند سال گذشته تا حالا این علاقه بیشتر شده که کمتر نشده … اختلافاتی که در زندگی خصوصی اش دارد ، فشارهایی که از اطراف بر او وارده ، و از همه مهمتر سرد برخورد کردن من با او ، از او فردی بسیار عصبی ، با احساسات هیجانی ساخته. گاهی آنچنان مهربان و عاشق ، که فکر میکنی از این مهربانتر در دنیا وجود نداره.. گاهی هم با کوچکترین اشاره آتشفشان خشم و کینه و نفرت است که اختیار و کنترل زبان و عملش را ندارد.. طوری که باورم نمیشه یک آدم با این همه تناقض و تضاد رفتاری ممکنه وجود داشته باشد. گاهی انتقام سالهایی که بدنبالم بوده و من ازخودم دورش کردم را میگیره و محکومم میکنه و میگه مرا نادیده گرفتی ، اصلا عاطفه نداری، خشک و بی تفاوت هستی . در صورتیکه دقیقا بخاطر اینکه دوستش دارم ازش فرار میکنم. بخاطر اینکه برام مهمه ، آینده اش مهمه، امروز تب تند عاشقی ، دو سه سال بعد عین پشیمانی و ندامت….. اون زمان من هستم که بازنده ام ….من را در حالی که سرخورده ام رها خواهد کرد..

برام مهمه که باعث و بانی از هم پاشیدن کانون خانواده اش نباشم…برام مهمه که همسرش در آرامش باشه و خیانتی از شوهرش نبینه…. برام مهمه که روی اصول قدم بردارم و برآن پافشاری هم بکنم. …. آبرو و شرفم از هرچیز مهمتره..

چند وقت پیش از یک مشاور کمک گرفتم ، پیشنهاد داد که ارتباطم را کمی نزدیک تر کنم وصمیمانه تربرخوردکنم ولی رابطه ام را تعریف کنم….رابطه دوستی و رفاقت ، رابطه خواهر برادری….تا بمرور زمان تب تند عاشقی شکل دوستی صادقانه وعاقلانه را بخودش بگیرد…ولی نشد…جالب اینجاست که اصلا حاضر هم نیست بامن رو در رو شود…. این از همه عجیب تره….حاضره ساعتها جلوی محل کارم بایسته ولی اگر بیرون بیام بدون کلمه ایی ازم دور میشه ….بارها ازش خواستم جایی مثل کوه در حال پیاده روی باهم صحبت کنیم ولی قبول نکرد….میخواستم از نزدیک چین و چروک های صورتم را ببیند و اختلاف سنی را نادیده نگیرد و باور کند که بدردش نمیخورم… بخاطر بیماری های سختی که در گذشته داشتم ، یائسگی زود رس و بیماری های دیگری که برجانم افتاده ، اصلا به ازدواج فکر نمیکنم…..

اما اعتراف میکنم که علی رغم اختلاف سنی و تأهلش به او علاقمندم …. دوستش دارم ..یعنی مگه میشه دوستش نداشت ، با این کارهایی که برام کرده و میکنه. اصلا نمیتونم علاقه ام را بهش نشان بدم.. بدلیل حساسیت شدیدش این حساسیت انقدر شدیدو افراطی شده که اگر در مورد چیزی اظهار نظر کنم ازآن مسئله برداشت شخصی میکنه و دوباره دلخوری و جار و جنجال …..دقیقا بخاطر خودش ازش فرار میکنم… دوست داشتن من از روی عقل و منطقه ، نوعی عشق مادرانه ، دلسوزانه ……. نمیخوام دیوانه وار دوستم داشته باشه…نمیخوام عاشقم باشه.. بگید چکار کنم که ازم متنفر بشه … ازم بیزار بشه …ازم فاصله بگیره ویا راه حل دیگری پیش پایم بگذارید… این همه علاقه و این حالتهای جنون آمیزش مرا به نگرانی و انداخته مبادا اتفاقی براش بیفته… چکار کنم.؟؟؟…

با ویکی روان همراه باشید.

اختلاف سنی و تأهل

دوست عزیز سلام

با توجه به توضیحات شما راجع به رفتار شخص شما و این آقا چند نکته را باید به شما بگویم.

در ابتدا شما باید آگاه باشید این نوع ابراز علاقه کردن افراطی، همیشه دلیل بر علاقه واقعی و دوست داشتن نیست. این علائم ممکن است نشانه های یک اختلال شخصیتی باشد. این علائم اصولا در شخصیت های وابسته دیده میشود.  

از طرف دیگر به نظر می آید شما با خودتان و احساساتتان صادق نیستید. از طرفی در وجود خود احساس علاقه میکنید و این آقا حس شما را متوجه میشود و از طرفی دیگر تمایل به ترد کردن این آقا دارید. احساس میکنم بروز رفتارهایی  از سمت شما باعث ایجاد امید به شکل گیری رابطه در او شده است.

باید اینجا به شما بگویم تا وقتیکه شما به این آقا علاقه دارید از راهکارهایی که مایل هستید بدانید تا  اینکه ایشون از شما متنفر بشوند نمیتوانید استفاده کنید. در نظر داشته باشید که اگر واقعا شما به ایشون علاقه نداشته باشید و زندگی شخصی خود را دنبال کنید یا حتی با شخص دیگری وارد ارتباط شوید، او متوجه می شود و بلاخره از زندگی شما بیرون می رود. اما مطمئن باشید تا زمانیکه به او علاقه دارید نمیتوانید او را از خود دور کنید.

موفق باشید

فاطمه صبوری پور

مشاوره روانشناسی رایگان از ویکی روان

درباره فاطمه صبوری پور

سی ساله ليسانس روانشناسی عمومی فوق ليسانس روان شناسی تربيتی دانشجوی دكتری روانشناسی تربیتی

این و هم چک کنید

مشکل انگشتان دستم

نمی دانم مشکل انگشتان دستم را چگونه به خواستگارم بگویم

پرسش: من دختری ۲۶ ساله هستم. به طور مادرزادی چند تا از انگشتان دستم شکل …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *